اتمام عملیات ساخت 13فضای آموزشی مشارکتی در ایلامسعید هژبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مدارس در قالب 50 کلاس درس و گستره پنج هزار و 20 متر مربع در مناطق شهری و روستایی استان احداث شده اند.
وی با بیان اینکه این مدارس با مشارکت افراد خیر داخل و خارج استانی احداث شده اند ادامه داد: برای ساخت این فضاهای آموزشی 46میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که بخش عمده ای از آن از محل کمک های مردمی و مابقی نیز اعتبارهای دولتی بوده است.
وی اضافه کرد: این مدارس تکمیل و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید برای استفاده دانش آموزان تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام همچنین از کلنگ زنی 11 فضای موزشی این استان همزمان با هفته دولت امسال خبر داد و گفت: این مدارس نیز با کلاس کلاس درس و گستره چهار هزار و 500متر مربع در مناطق مختلف استان احداث خواهند شد.
وی گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید 10میلیاردر ریال تجهیزات مدارس شامل میز، صندلی، وسایل آزمایشگاه، کمد، رایانه، چاپگر، قفسه و همچنین وسایل ورزشی خریداری که در حال تحویل به آموزش و پرورش برای توزیع بین مدارس استان هستیم.
هژبری با اشاره به محدود بودن اعتبارهای دولتی خواستار مشارکت افراد خیر در تامین فضاها و تجهیزات مدارس برای استفاده دانش آموزان و ارتقا سطح آموزشی استان شد.
به گفته وی، اکنون 175 مدرسه در این استان تخریبی و یا به مقاوم سازی نیاز دارند که از این تعداد 86 فضا تخریبی بوده و مقابل زلزله آسیب پذیرند و 89 فضا نیز به مقاوم سازی نیاز دارند.
وی از دیگر نیازهای آموزشی این استان را نیمه تمام بودن 9 فضای آموزشی در حاشیه مسکن مهر عنوان کرد که نیازمند تامین بودجه برای تکمیل قرار دارند.
مدیر کل نوسازی مدارس ایلام اضافه کرد: امسال 88 فضای آموزشی با 231 کلاس درس و گستره 66 هزار و 250 متر مربع و 615 میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است که از این تعداد افراد خیر در ساخت 56 فضا با 210 میلیارد ریال مشارکت دارند.
وی گفت: 30 درصد اعتبار طرح های عمرانی این اداره کل با مشارکت افراد خیر و نیکوکار تامین شده است.
به گفته وی، تاکنون در مجموع 221 فضای آموزشی با مشارکت 512 میلیارد ریالی افراد خیر در استان احداث شده است.
در استان ایلام 100 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در یک هزار و 300 واحد آموزشی به تحصیل اشتغال دارند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده:شهریار حیدری فر
7171/6034انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید