استقرار دفتر نمایندگی رادیو و تلویزیونهای اسلامی در مشهد/ مخالفت فرمانداری با کمک سه میلیاردی شهرداریعلی اصغر عنابستانی روز سه شنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی از سال 1386 آغاز بکار کرده و تاکنون 70 کشور به عضویت آن درآمده اند.
وی به برگزاری تیر ماه گذشته نهمین اجلاس رادیو و تلویزیونهای اسلامی در مشهد اشاره و بیان کرد: پس از برگزاری این اجلاس با اتحادیه به تفاهم رسیدیم که جدا از تهران دفتر نمایندگی این اتحادیه در مشهد نیز راه اندازی شود.
جانشین شهردار در ستاد شهری رویداد مشهد 2017 ادامه داد: با راه اندازی این دفتر زمینه معرفی و صدور هویت، داشته ها و ظرفیتهای مشهد به کشورهای جهان فراهم می شود. اگر مشهد تبدیل به برند بین المللی شود فواید زیادی برای این کلانشهر به همراه خواهد داشت.
وی گفت: در این راستا امروز لایحه تشکیل و راه اندازی دفتر نمایندگی رادیو و تلویزیونهای اسلامی در مشهد برای تصویب به شورای شهر ارائه شد.
عنابستانی افزود: طبق این لایحه به منظور تامین نیروی مورد نیاز برای این دفتر 2 نفر با حقوق و مزایا توسط آستان قدس رضوی و سه نفر نیز توسط شهرداری بکار گرفته می شوند. همچنین یک واحد آپارتمانی به عنوان دفتر توسط شهرداری تامین و هزینه های جاری ادراه این دفتر نیز توسط آستان قدس رضوی تقبل خواهد شد.
در ادامه نشست شورای اسلامی شهر مشهد این لایحه به تصویب اعضا رسید و مصوب شد به زودی این دفتر راه اندازی شود.

* مخالفت فرمانداری مشهد با کمک شهرداری به سپاه
کمک 30 میلیارد ریالی شورای شهر مشهد به سپاه امام رضا(ع) برای توسعه، مرمت و نگهداری اردوگاه فرهنگی زیارتی ثامن الائمه(ع) در استان خوزستان نیز از مصوبات نشست شورای شهر بود که فرمانداری با این مصوبه مخالفت کرده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری مشهد در همین خصوص گفت: فرمانداری این مصوبه را مغایر با ماده 73 قانون شهرداریها مبنی بر اینکه درآمدهای هر شهر باید برای همان شهر هزینه شود دانسته است.
محمد سهیلی افزود: با توجه به اینکه 60 درصد راهیان نور در شهر حمیدیه و بازدیدکنندگان مناطق جنگی سابق از شهر مشهد هستند ما وظیفه داریم این کمک را انجام دهیم لذا شورای شهر مشهد در جواب به مخالفت فرمانداری بر مصوبه خود تاکید می‌کند.
همچنین در این نشست خدمترسانی شهرداری مشهد به زائران اربعین در عراق قطعی ولی بررسی جزئیات آن به نشست آتی شورای شهر مشهد موکول شد.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده
7505/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید