ایجاد 170 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در دستور کار قرار گرفتمحمد امید روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بیرجند افزود: امسال با حمایت دولت، بودجه کمیته امداد به بیش از 2 برابر افزایش یافت.
وی گفت: سال گذشته میزان منابع این نهاد در حوزه اشتغال معادل 15 هزار میلیارد ریال بود که در قالب آن هزار و 2 فرصت شغلی ایجاد شد.
وی بیان کرد: همچنین از صندوق توسعه ملی 1.5 میلیارد دلار (معادل 50 هزار میلیارد ریال ) برای اشتغال روستاییان خارج شد که قرار است با پول بانک ها تجمیع و در اختیار روستاها و مناطق محروم قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، امید ادامه داد: تلاش شد 15 هزار میلیارد ریال از این مبلغ در اختیار کمیته امداد قرار گیرد که خراسان جنوبی با توجه به موقعیت خاص آن، به صورت ویژه دیده خواهد شد.
وی عنوان کرد: سال گذشته کمیته امداد در حوزه اشتغال 152 هزار خروجی داشته است که از این تعداد بخشی نگه داشته شد و 105 هزار نفر از طریق اشتغال از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند.
وی با بیان اینکه محور کمیته امداد در برنامه ریزی ها توانمندسازی مددجویان است، یادآور شد: این نهاد باید به سمتی پیش برود که مردم و نیازمندان توانمند شوند و چیزی به نام حمایت دائم وجود نداشته باشد.

** پوشش کمیته امداد زمان دار می شود
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه پوشش های این نهاد زمان دار می شود، افزود: محور این نهاد توانمندسازی از طریق ایجاد اشتغال برای مددجویان است.
امید گفت: امسال یکسری تسهیلاتی فراهم شد تا استان ها در حوزه اشتغال همراهی بهتر و اشتغال پایدارتری داشته باشند.
وی بیان کرد: سهم پرداخت صندوق قرض الحسنه بانکی سال جاری با تصویب شورای پول و اعتبار از 150 میلیون ریال به 200 میلیون ریال افزایش یافت و در کمیته امداد، سال گذشته سقف پرداختی 500 میلیون ریال بود که امسال به 750 میلیون ریال و در شرایط خاص تا یک میلیارد ریال افزایش یافت.
وی اضافه کرد: همچنین اجازه داده شد به جز سرپرست خانوار سایر افراد خانواده از قبیل فرزندان متاهل و داماد خانواده تحت پوشش کمیته نیز بتوانند از تسهیلات کمیته امداد برخوردار شوند.

** پیش بینی خروج 150 هزار مددجو از چتر حمایتی امداد
وی عنوان کرد: تصمیم داریم جدی تر به جنگ فقر و نداری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد برویم بنابراین شرایط مورد نیاز برای توانمندسازی خانواده ها فراهم می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: امسال خروجی تعیین شده 150 هزار نفر است و کاریابی ها به صورت جدی تر انجام خواهد شد.
امید، به طرح ویژه آموزش در محیط واقعی کار ( استاد – شاگردی) اشاره کرد و گفت: این طرح تا سقف 10 هزار نفر پیش بینی شد، اگر مددجویان در بنگاه ها مشغول به کار شوند هزینه ای دریافت خواهند کرد اما توسط کارفرمایان و بنگاه مبلغی پرداخت نخواهند شد.
وی با بیان اینکه سقف سرانه آموزشی کمیته امداد امسال افزایش یافت، یادآور شد: سال جاری آموزش های مورد نیاز توسط این نهاد جدی تر برگزار می شود تا مهارت مورد نیاز توسط مددجویان کسب شود.

** سال 96 فرصت طلایی ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد
وی تاکید کرد: تصور ما بر این است که سال جاری با توجه به حجم عملیاتی که در پیش است، فرصت های جدید ایجاد شده و رفع تنگناها فرصت خوبی برای اشتغال در کمیته امداد باشد.
وی عنوان کرد: خراسان جنوبی جزو استان های برتر در حوزه ایجاد اشتغال، جذب منابع، مشاوره شغلی و هدایت مددجویان به سمت اشتغال پایدار است.
وی ادامه داد: کمیته امداد خراسان جنوبی از معدود استان های کشور است که سال گذشته بیش از سقف اعتباری که برای آن تعیین شد یعنی بیش از 100 درصد منابع را توانست جذب کند.
7557*6054* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشار دهنده- مریم پنجابی *انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید