تاکداران کاشمری یارانه کشمش می گیرندبه گزارش ایرنا محمدرضا فارسیان، دوشنبه در نشستی خبری گفت: این اقدام در راستای حمایت دولت از کشاورزان در برابر خسارات خشکسالی و نیز پایین بودن قیمت محصول و تضرر آنان در سال گذشته صورت می گیرد.
وی افزود: در نخستین مرحله این طرح 100 میلیارد ریال اعتبار، توسط سازمان تعاون روستایی، به عنوان یارانه کشمش بین تاکداران شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن توزیع می شود.
وی اظهار کرد: این یارانه توسط بانک کشاورزی به حساب متقاضیانی که سال گذشته توسط دهیاران و شوراهای اسلامی ثبت نام کرده و مشخصات آنان به تایید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رسیده باشد، واریز می شود.
به گفته وی، باغدارانی که شماره حساب اعلام نکرده اند نیز می توانند با مراجعه به بانک کشاورزی شهرستان خود و ارائه کارت شناسایی معتبر، برای دریافت این یارانه اقدام کنند.
رئیس تعاون روستایی کاشمر ادامه داد: در نخستین مرحله این طرح 24 میلیارد ریال سهم یارانه کاشمر به حساب سه هزار بهره بردار این شهرستان واریز می شود.
کاشمر سه هزار و 200 هکتار باغ انگور دارد که سالانه 80 هزار تن محصول از این سطح تولید و 16 هزار تن آن به کشمش تبدیل می شود.
کاشمر در 228 کیلومتری مشهد قرار دارد.
5132/7497
خبرنگار: لیلا قرایی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید