نمایش «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» و «سینما نیمکت» در دانشگاه لوزان



به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بنیاد سینمایی فارابی، در پی هماهنگی‌های به عمل آمده با انجمن ایرانیان دانشگاه ای پی اف ال – ایرسا، فیلم‌های «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» ساخته حمیدرضا قربانی به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی، 25 آبان و «سینما نیمکت» ساخته محمد رحمانیان به تهیه کنندگی تورج منصوری در روز 9 آذر سال جاری برای دانشجویان ایرانی و خارجی به نمایش در می‌آیند.
این اقدام در راستای ساماندهی نمایش فیلم‌های ایرانی در دانشگاه‌های اروپایی در دستور کار بنیاد سینمایی فارابی قرار گرفته است.
«خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» فیلمی به کارگردانی حمیدرضا قربانی، نویسندگی آزیتا ایرایی و تهیه‌کننده سید محمود رضوی محصول سال 1394 است.
این فیلم داستان دعوای دو برادر است که باعث قتل یکی از آنها می‌شود. این آغاز بحران است چون برادر قاتل می‌گریزد اما مادر، راضی‌اش می‌کند که خود را به دست قانون بسپارد. ما در این خانواده و دو عروسش که در سه طبقه یک خانه زندگی می‌کنند، سعی دارند هر کدام به تنهایی بار مشکلات پیش آمده در زندگی را به دوش بکشند و در این مسیر، ماجراهایی رخ می‌دهد که طی فیلم روایت می‌شود.
مهناز افشار، علی مصفا، سهیلا رضوی، سارا بهرامی و آرش مجیدی در فیلم سینمایی «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» ایفای نقش می کنند.
«سینما نیمکت» نیز به کارگردانی و نویسندگی محمد رحمانیان و تهیه‌کنندگی تورج منصوری محصول سال 1393 است و داستان مردی را روایت می کند که که عاشق فیلم و سینماست و درگیر اتفاقاتی در زندگی خود می‌شود.
علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، هومن برق‌نورد و اشکان خطیبی بازیگران فیلم «سینما نیمکت» هستند.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوند



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید