پرداخت بیش از 27 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به عشایر استان سمنان/تولیدات گوشت قرمز عشایر افرایش می یابدحمیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و با ایرنا افزود : پیش بینی می شود با پرداخت این مقدار تسهیلات به عشایر استان سمنان، تولید گوشت قرمز از 2 هزار و300 تن در سال 95 به 2 هزار و 850 تن تا پایان سال 96 افزایش یابد.
وی اظهار داشت :بر اساس آمار موجود در 2 سال گذشته 95 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل به عشایر واجد شرایط پرداخت شد.
وی به اعزام هشت گروه بهداشتی و درمانی در قالب یک پزشک، پرستار و ماما همزمان با آغاز کوچ عشایر در فصل بهار اشاره و اضافه کرد: این گروه درمانی در هر اعزام به طور میانگین 20 تا 25 نفر از عشایر به ویژه در شهرستان مهدی شهر و گرمسار خدمات می دهند.
حسینی خاطرنشان کرد : تاکنون برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو 12 کلاس آموزشی برای عشایر استان سمنان برگزار شده است.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان به واکسنایون مرحله اول عشایر استان سمنان در ماه های تیر و مرداد برای 70 هزار راس دام سبک اشاره کرد و گفت: در آبان 96 مرحله دوم واکسن تب برفکی با همکاری اداره کل دامپزشکی استان سمنان آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، سرانه دام عشایر استان 250 راس و نسبت دام عشایر استان به کشور سه و بیست و پنج دهم درصد است.
بیش از یک میلیون و 604 هزار راس دام سبک و 104 هزار و 970 راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.
7344/6026
*خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید