پروازهای فرودگاه بین المللی شهرکرد تکمیل می شودبه گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در شورای هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: براساس هماهنگی های صورت گرفته با مدیر شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) مقرر شد تا پس از بررسی های کارشناسی لازم، زمینه افزایش پروازهای کویت، کیش، قشم و اهواز از طریق فرودگاه بین المللی شهرکرد فراهم شود.
وی افزود: افزایش پروازهای داخلی و خارجی از طریق فرودگاه بین المللی شهرکرد می تواند زمینه تسریع در روند توسعه همه جانبه و پویای چهارمحال و بختیاری را فراهم کند.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به چهارمحال و بختیاری در مرداد 1393 مقرر شد تا برخی بنیادها و شرکت های وابسته به دولت و بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در این استان اقدام کنند.
وی یادآور شد: برخی از این تعهدات هنوز محقق نشده و پیگیری برای تعیین تکلیف آن ها ضروری است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: کاهش کاغذ بازی اداری در برخی دستگاه های اجرایی استان باید به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای افزایش جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور ارتقای وضعیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف این استان در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به انتقادات از روند اجرایی برخی امور در دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری گفت: این انتقادات به منظور تسریع در روند اجرایی طرح های مختلف صورت می گیرد و نافی خدمات مطلوب مدیران کل دستگاه های اجرایی استان نیست.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: عملکرد مجموع مدیران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم مطلوب و قابل قدردانی است.
وی افزود: راه اندازی صنایع تبدیل و تکمیلی و همچنین احداث طرح های بزرگ سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری نقش مهمی در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استان ایفا می کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی به منظور تسریع در روند اجرایی طرح های توسعه ای استان در بخش های مختلف همکاری مطلوبی با مدیریت ارشد استان دارند.
وی یادآور شد: رسانه های گروهی و فعالان فضای مجازی، به دور از هرگونه سلیقه سیاسی، شخصی و جناحی موفقیت ها و حتی کاستی ها دولت در بخش های مختلف براساس معیارهای علمی، منطقی و منصفانه اطلاع رسانی کنند.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: رسانه های گروهی و فعالان فضای مجازی با این اقدام می توانند مسائل را عمیق تر بررسی و از تضعیف برخی مدیران کل پرهیز کنند.
مدیر پروژه مناطق محروم تحقیق و توسعه بنیاد برکت کشور نیز گفت: این بنیاد با اجرای طرح های ‘آفتاب’ و ‘آسمان’ نقش مهمی در محرومیت زدایی نقاط کمتر توسعه یافته ایران اسلامی دارد.
سید محسن کالوندی تاکید کرد: به همین منظور با مشارکت اقتصادی جامعه محلی در یکی نقاط چهارمحال و بختیاری و عضویت 22 تعاونی در قالب یک شرکت طرح ‘آفتاب’ در این استان به مرحله اجرا درآمده است.
وی افزود: با اجرای این طرح به ارزش 50 میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم 837 نفر در چهارمحال و بختیاری فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی طرح های مختلف این استان مطلوب و قابل توجه است.
حبیب الله وفایی تصریح کرد: مسئولان سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری از طریق برگزاری نشست های مستمر با مدیران و کارشناسان ملی در تلاشند تا نسبت به افزایش بودجه استان از ردیف های مختلف اقدام کنند.
در این نشست به منظور رفع برخی مشکلات سرمایه گذاری در حوزه های مختلف چهارمحال و بختیاری دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات علمی و تخصصی ارائه شد.
امسال 12هزار و 686 مسافر از این فرودگاه شهرکرد جا به جا شد و این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 هزار و 954 مسافر افزایش داشته است.
تعداد پروازهای انجام شده در امسال از فرودگاه شهرکرد 146 پرواز ورودی و خروجی بوده است و در سه ماه نخست امسال 73 هزار و 784 کیلوگرم بار از این فرودگاه به مقصدهای هدف ارسال شده که میزان بار جابه جا شده در مدت مشابه سال گذشته 17هزار و 911 کیلوگرم بوده است.
به گزارش ایرنا، 2 پرواز در مسیر شهرکرد – مشهد و بلعکس در روزهای سه شنبه و جمعه و 2 پرواز نیز از شهرکرد به تهران در روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته انجام می شود.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
/2097/7362انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید